Sobota , Září 30 2023
Domů / Rozhovory / Sandra Mašková v reality show The Fighter. Bude se vysílat i v ČR?

Sandra Mašková v reality show The Fighter. Bude se vysílat i v ČR?

Sandru Maškovou netřeba představovat. Dlouholetá úspěšná reprezentantka ČR v kickboxu, vítězka světových her a zápasnice MMA. Kdo Sandru sleduje, tak určitě zaregistroval, že momentálně je v JAR součástí reality show The Fighter, která se bude vysílat i u nás.  Více v autentickém rozhovoru.

Ahoj Sandro, kde teď jsi a co děláš?

To je interview?

Ano.

Když sem zrovna na hajzlu, tak mám odpovědět, že jsem na hajzlu?

Ano, to už je odpověď.

Dobře.

Vím, že jsi momentálně na hajzlu v JAR. Můžeš nám říct proč zrovna tam a ne u sebe doma v Praze?

Protože mě můj trenér jen tak pro srandu přihlásil do reality show a vyšlo mu to.

Co je to za reality show? Má podobný formát jako ultimate fighter nebo tuzemský oktagon?

Vzhledem k tomu, že nesleduji ultimate fightery ani oktagony, nejsem schopná porovnat formáty. Ale pokud mají zmíněné reality show formát divadla a cirkusu, tak jo. Je to podobné. Rozjíždím tady hereckou kariéru.

Hereckou kariéru? To zní zajímavě. Vím, že nějaké herecké výkony už máš za sebou. Bude tahle show k vidění i pro tvé české fanoušky?

Jo, už jsem zazářila v roli mrtvoly v Kriminálce Anděl, tak asi nastal čas posunout laťku na vyšší level. Třeba na roli živoucí mrtvoly v The Fighter. Fakt bych si přála říct – ne, tohle se v Čechách nikdy neukáže. Ale včera za mnou byl režisér, že po mně chce, abych natočila nějakou pozvánku. Dal mi do ruky text, kterej jsem měla vyhlásit před kamerou, a málem jsem dostala infarkt. „Ahoj, jmenuji se Sandra Mašková a jsem účastnicí reality show The Fighter. Bude to fakt jízda, máte se na co těsit. Všechny díly budete moc sledovat pouze na O2 TV sport.“

Infarkt?

Protože to pro mě bude parádní lekce sebestudu. Je to tady na mě hodně fyzický a hlavně psychický záhul. Nemám se pořádně kam schovat, když potřebuji být sama. Pořád máme za zadkem kamery. Teda když jdeme na záchod, tak je za zadkem díkybohu nemáme, ale jinak jsou skoro u všeho. Celkově je to pro mě takový stres, že mi prostě ujíždí psychika víc, než jsem tak nějak zvyklá. Ve finále z toho jsou pak scény, že by byli překvapený i moji trenéři, který mají celkem nekonečnou trpělivost. Respektive budou, pokud to uvidí. Ale zase o to víc stoupne jejich cena, protože lidi uvidí, s čim jsou schopný se potýkat ? miluju své trenéry

 

Můžeš blíž popsat s kým tam trénuješ a jak vypadá příprava na zápasy?

Je nás tu deset a jsme rozdělený do dvou týmů. Každý tým má svého trenéra. Já jsem v týmu Garretha „soldierboy“ McLellana. Připomíná mi mýho milýho trenéra Míšu (je to stejnej bezprostřední magor.. možná by se od něj Míša mohl ještě učit), takže jsem spokojená ?

Příprava na zápasy vypadá tak, že se vždycky určí, kdo bude s kým fajtit. Zápas vybírá tým, který vyhraje challenge. Podle toho pak probíhají naše tréninky, který jsou zaměřený vždycky na nadcházející zápas. Takže když jsem měla zápasit já, všecko bylo focusovaný na obranu proti takedownům, a vstávání ze země.

Jak dopadl tvůj zápas se necháme překvapit. Můžeš nám říct, jak cítíš v porovnání s ostatními soutěžícími?

Jasně, řekněme, že můj zápas dopadl nejlíp jak mohl, a že finále téhle reality show se bude konat v červnu. Poletím znova do Afriky ? !! Co se týče ostatních soutěžících, tak se cítím technicky celkem dobře. V postoji nemám problém, zapracovali jsme zase na obraně proti takedownům, a moje zem zůstává pořád zemí ? Co mi úplně nesedí je váhovka, se kterou se tady pracuje. Původně se hledaly zápasnice v kategorii -57 kg. pak jsme se dozvěděli, že se bude zápasit v catch weight -60 kg, aby to prej nebylo tak náročný, protože tu máme zápasit často. 60 je moje normální váha, takže shazování nemusím řešit. Na rozdíl od ostatních soutěžících, který shazujou, a přijdou mi docela velký ? moje spolubydla má například v současný době 65 kg .. pokud tyhle holky chodí váhu -57 kg, je to pro mě signál, že bych se asi měla posunout o váhovku níž. Ale nevím, jestli se mi chce ničit tělo ještě víc a shazovat na každý zápas 8 kilo.

V dnešní době je trend porovnávat tréninky u nás a v zahraničí. Liší se z tvého pohledu něco? V čem jsou tréninky lepší/horší?

Mám nejlepší trenéry na světě!! Ale třeba konkrétně tady mají k trénování vhodnější podmínky v podobě prostorů, vybavení a specialistů na jednotlivý „disciplíny“ v rámci MMA. Máme tu trenéry specializovaný na grappling, wrestling a kondičního trenéra. Soldierboy tréninky sestavuje vždycky podle aktuálních potřeb pro následující zápas, takže nás málokdy trénuje sám. Většinou k sobě má ještě někoho dalšího, kdo daný disciplíně rozumí ještě „víc“ .. Přijde mi, že oproti tomu, co znám, je v tomhle větší systém. Ale je to jenom otázka prostředků, který jsou k dispozici. V Čechách takový možnosti ještě tolik nejsou.

Teď trošku osobní dotaz. V poslední době se ti v kleci moc nedařilo. Na internetu se vyrojilo spoustu „chytrých“ fanoušků, kteří to náležitě komentují. Tohle postihlo už asi skoro každého známého zápasníka. Jak to vnímáš ty? Pracuješ s tím nějak a máš pro tyhle lidi vzkaz?

Jo. běžte dopiči

Víc k tomu neřekneš?

Ne. Libí se mi to takhle.

Jo řeknu. Musím říct, že první vlna hejtu, se kterou jsem se střetla, mě posadila na prdel. Protože do té doby jsem se s ničím takovým nesetkala, a žila jsem ve světě, ve kterým Maškovou všichni milují, protože je srdíčko. Celkem mi trvalo se s tím nějak vyrovnat, protože to prostě bolí, když se člověk snaží dělat věci jak nejlíp umí, a pak za to dostane akorát čočku. Ale vzhledem k tomu, že si celkem libuji v psychologii a psychoanalýze, jsem tak nějak pochopila, proč tyhle lidi jednají, jak jednají. Jsem s tím už víceméně v pohodě. A pokud bych od tebe měla šanci na serióznější vzkaz pro tyhle lidi..?

Jo

Nic jim nechci vzkázat. Protože jsem přesvědčená, že tahle sorta lidí by tím stejně nebyla vůbec zasažená, a nepochopila to. Není schopná pochopit ani princip ledovce, protože čuměj akorát na ten viditelný vrchol.

Tři otázky, které Sandra položila sama sobě

Jsi šťastná? Jo. Jsem přesvědčená, že štěstí je volba.

Kdybys mohla změnit nějaký rozhodnutí z minulosti, udělala bys něco jinak?
Ne. Jsem vděčná za každý svoje rozhodnutí, který jsem kdy udělala. Protože mě ty rozhodnutí postupně dostrkaly až tam, kde jsem ted‘.. v Africe ? .. jsem přesvědčená, že všecko se děje z nějakýho důvodu, a že nám Osud podstrkuje takový situace, který si zasloužíme nebo potřebujem k pochopení něčeho. Ať se můžou zdát sebezoufalejší. V mým případě je to teď konkrétně to, že nemám „úspěchy“ v MMA, a v kickboxu bych teď taky byla asi bitá.

Jaká byla nejhodnotnější rada, co jsi kdy v životě dostala?
Dýchej

Sandru můžete sledovat na jejím facebooku nebo instagramu.

 

About Michal

Zápasník a trenér Pentagym Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *