Úterý , Červen 6 2023
Domů / Články / Síla jediného rozhodnutí – Coach Sommer

Síla jediného rozhodnutí – Coach Sommer

Článek je přeložený úryvek z knihy Tools of Titans od Tima Ferrise. Jedná se o e-mail, který mu poslal kouč Christopher Sommer, zakladatel tréninkového systému Gymnastic Bodies (www.gymnasticbodies.com).

Tim následoval koučův program a byl nesmírně frustrovaný minimálním pokrokem u cviku straddle L extensions:

Zdroj: http://antranik.org/advanced-l-v-manna-progressions/

Každý týden posílal Sommerovi videa s jeho výkony, v jednom z emailů si  však postěžoval na nulové zlepšení v tomto cviku. Přišla mu následující odpověď:

Jediné rozhodnutí

Ahoj Time,
Trpělivost.  Je příliš brzy na to očekávat zlepšení síly.  Silové zlepšení (pro tento typ pohybu) přichází nejméně po 6 týdnech. Jakékoliv vnímané zlepšení před touto dobou je výsledek zlepšení synaptické facilitace. Jednoduše řečeno, centrální nervový systém začal být efektivnější v provádění konkrétního pohybu díky jeho tréninku. Toto však nesmí být zaměňováno se skutečným zvýšením síly.

Potýkat se s dočasnou frustrací z toho, že neděláš žádné pokroky, je nedílnou součástí cesty k dokonalosti. Ve skutečnosti je to nevyhnutelné a každý vrcholový sportovec se musel naučit vypořádat se s tím. Kdyby byla cesta na vrchol jednoduchá, zvládl by ji každý. Ve skutečnosti je netrpělivost spojená s frustrací hlavním důvodem, proč většina lidí nedosáhne svých cílů. Příliš vysoké cíle v krátkém časovém úseku vyústí v nadměrnou frustraci kvůli vnímanému pocitu selhání. Dosažení něčeho mimořádného není lineární proces.

Tajemství je ukázat se, udělat svoji práci a jít domů.

Tajemství je ukázat se, udělat svoji práci a jít domů.

Spojit vysokou pracovní morálku s nezdolnou vůlí. Je to doslova takto jednoduché. Nic do toho nemůže zasáhnout. Nic tě neodradí od tvého cíle. Jakmile jsi se rozhodl, jednoduše odmítni ustoupit. Žádný kompromis nepřichází v úvahu.

Žádné emoce. Žádné drama.

Pochop, že kvalitní dlouhodobý výsledek vyžaduje kvalitní dlouhodobou práci. Žádné emoce. Žádné drama. Nemá cenu trápit se malým zaškobrtnutím na tvé cestě. Nauč se užít si tu cestu a vážit si ji. To je nesmírně důležité, protože na této cestě strávíš podstatně více času než těmi krátkými okamžiky oslav úspěchu na konci.

Rozhodně si však okamžiky vítězství užívej, jakmile jich dosáhneš. Co je však nejdůležitější, je poučit se ze svých neúspěchů, pokud se přihodí. Vlastně pokud se nepotýkáš s neúspěchy na poměrně pravidelném základě, tak se dostatečně nesnažíš. Musíš absolutně odmítnout méně, než je tvoje maximum.

Udělej si plán. Dej tomu, co bude potřeba.

Pokud je tvůj cíl rozhodnutí v dlouhodobém měřítku a ne několik malých mezicílů, tak musíš udělat jen jedno rozhodnutí a toho se držet. Jasně, jednoduše, přímočaře. Je to mnohem jednodušší, než dělat jedno malé rozhodnutí za druhým, aby ses udržel na své cestě, kdy se musíš o každý krok starat. To nabízí příliš mnoho šancí z cesty sejít a nedojít ke kýženému cíli.

Jediné rozhodnutí je nejsilnější zbraň ve tvém arzenálu.

Jediné rozhodnutí je nejsilnější zbraň ve tvém arzenálu.

 

 

About Michal

Zápasník a trenér Pentagym Praha.

Check Also

Baba Jaga a zápas s Vémolou? Když dobře zaplatí, jsem tady

Během hodinového rozhovoru na sebe už hodně prozradíte. Jeden takový podstoupil Václav Baba Jaga Mikulášek. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *