Čtvrtek , Duben 18 2024
Domů / Články / České MMA / Vémola zařval. Jaké by bylo české MMA bez něj? Začne vadnout

Vémola zařval. Jaké by bylo české MMA bez něj? Začne vadnout

Prohrál, tisíce hodin tréninků zařvalo během necelých tří minut. Karlos Vémola padl po čtyřech letech, po jedenácti výhrách. Navíc mu Attila Végh uštědřil první K.O. kariéry ve vyprodané O2 areně. Tohle prostě nechcete. Zápas s pořadovým číslem 33 roztrhal pomyslný seznam snů, které měl. Teď bude muset začít s novým a čistým listem. I když zase tak prázdný nebude. Rodák z Olomouce už napsal pár řádek, které zůstanou zapsané v historii českého MMA.

Ano, Vémola prohrál důležitý duel, který byl organizací OKTAGON MMA šroubován do závratných výšin, duel, který trefil cíl i tam, kde doteď nechtěli o tomto sportu slyšet. Prostě trefa na komoru. O MMA slyšeli patrně už i ve Vysoké Lhotě, která má patnáct obyvatel.

Paradoxně tahle porážka přinesla celému českému MMA více zájmu od médií i fanoušků. Na jedné straně uznání, na druhé posměšky. Jo, tohle je dnešní svět. Za zdí sociálních sítí jen hora bojovníků. Samozřejmě anonymních.

Sen o UFC je pryč, neporazitelnost v československé kleci skončila. Ve čtyřiatřiceti letech Vémola pojede dál, jen s jednou nevydařenou zastávkou za čtyři roky. Kdo tohle může říct o sobě? Říká se, že na každého chlapa je chlap. Je to pravda. Přišel Végh a odtancoval svižný kvapík, který zakončil pořádným virblem, kterým rozvlnil další vlnu MMA mezi patnácti miliony Čechů a Slováků.

Vémola odešel zklamán, ale věřím, že tahle prohra mu pomůže. Už teď se o něm mluví víc, než kdyby vyhrál svoji klasikou – hodím a válím. Karlíto dostal káčko, na tohle lidi slyší.

Vémola se vrátí, jen si dá pár týdnů pauzu. A během této přestávky se stane jedno. České MMA pozná, že tu chybí, ač si o jeho stylu a proslovech můžeme myslet cokoliv. Pokud nebude Vémola, tratit budou všichni, nebude takový zájem, nebude tolik debat, popichování. MMA otočí, nebude stoupat, začne vadnout, a tohle nechtějí určitě ani škarohlídové. O čem by se pak bavili, komu by se smáli, koho by nenáviděli. Asi by se zase vrátili k fotbalu.

Československé MMA má hodně zápasníků, úspěšných bojovníků, ale nejde jen o výkony v kleci, dneska k bojovému desetiboji patří také propagace, a v té je Vémola profesor, kde ostatní jsou žáky, i když si to nechtějí někteří přiznat.

Pokud by on odešel, české MMA začne vadnout. Zatím tu není tak silný hráč, který by dokázal nadchnout a zároveň rozdělovat tolik lidí jako on. Nic proti hodným, ale jen Mirek Dušín tuhle káru emocí a adrenalinu neutáhne…

About mma Writer

Check Also

Dřu, jsou to neuvěřitelný dávky, hlásí Pudilová před klíčovou řežbou v UFC

Soupeřku znala už tři týdny, ale nemohla jít s jménem ven. Teď už je situace …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *