Čtvrtek , Duben 18 2024
Domů / Články / České MMA / Pozor na něj! Trenér spisovatel, který vás může zatáhnout do knížky

Pozor na něj! Trenér spisovatel, který vás může zatáhnout do knížky

Když ho potkáte ve frontě na vlašský salát, napadne vás všelicos, ale abyste trefili jeho práci, koníčky, tady byste pálili vedle, pokud ho neznáte. Prostě typ s batohem na zádech, rozčepýřený háro, někdy jako kdyby přišel právě z ondulace, řeknete si. Jste vedle, fakt nechodí do salónu. Tenhle chlap je dvojnásobným mistrem České republiky v MMA. Sice z před dvaceti lety, ale Daniel Barták zůstal věrný tomuto bojovému sportu. Je hlavním koučem Penta gymu Praha, a navíc ho pohltilo psaní. Právě vychází jeho Stinná místa. Napínavý fantaskní příběh s prvky hororu.

„Dalo by se říct, že MMA a psaní jsou dva odlišné světy, zvlášť když ve Stinných místech není tolik bojové akce. Není to pravda. V mém případě se navzájem prolínají. I když to na první pohled nemusí být vidět. Na tréninku se toho totiž hodně poví, kluci vyprávějí a já poslouchám. Pak se mi nějaký jejich příběh hodí, já ho upravím, našroubuju tak, aby pasoval do děje . Stejné to je i s exteriéry. Třeba restaurace U legionáře má předobraz v jedné brněnské, kde jsme jedli s Viktorem Peštou těsně před turnajem GCF. Takže ty světy se prolínají, jen ne každý si toho všimne,“ usmívá se trenér a spisovatel v jedné osobě.

ODKAZ NA STINNÁ MÍSTA

Když není v gymu, neučí, nepředává své zkušenosti, je zabořený v klávesnici, přes kterou vykouzlil také Stinná místa. Doma, ve vlaku, v tramvaji, na dovolené. Když ho chytne múza, píše. Hlavním hrdinou jeho nové knhy je jmenovec bývalého fotbalového reprezentanta. Podle autora je podobnost ale čistě náhodná.

Pavel Horváth nečekaně získal dům v obci zvané Dřímota – zdědil ho po svém otci, kterého nikdy nepoznal. Je dost překvapen, když ho hned po vstupu do zdejšího hostince místní obyvatelé nepokrytě zmlátí. To je ovšem teprve začátek jeho příběhu. Potom se začnou dít věci mnohem podivnější. Není to zdaleka jen proto, že se v domě ukrývá tajný sklad chemikálií. Velká část jeho nově vzniklých problémů souvisí s dávným vědeckým objevem jeho zesnulého otce…

„Pavel Horváth je jiný. Sice se stejně jako já vyučil instalatérem topenářem, ale narozdíl ode mě v oboru zůstal a poměrně se mu v něm daří. Což já o své velmi krátké kariéře řemeslníka říct nemohu. Samozřejmě má podobné zkušenosti z učňáku, ale v podstatě je jiný. Prostě Pavel Horváth,“ říká Barták, u kterého si nemůžete být jisti, jestli zrovna vy se nestanete námětem pro jeho další knihu.

Takže bacha, pokud ho někde potkáte…

About mma Writer

Check Also

Baba Jaga a zápas s Vémolou? Když dobře zaplatí, jsem tady

Během hodinového rozhovoru na sebe už hodně prozradíte. Jeden takový podstoupil Václav Baba Jaga Mikulášek. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *