Čtvrtek , Duben 18 2024
Domů / Blog / Ondřej Skalník: My MMA life | Můj zápas o titul v Anglii

Ondřej Skalník: My MMA life | Můj zápas o titul v Anglii

Můj zápas o titul v Anglii

V sobotu zápasím o titul UKFC v severoanglickém Prestonu s místní hvězdou Ste „Nightmare“ Nightdale. Zápas je sice jen na 3×5 minut, ale chybí obvyklá půlkilová tolerance, takže musím v pátek ve 12:00 navážit 61,2 kg a ani o chlup více. Hodně lidí se mě na přípravu, ale i jiná dobrodružství poslední doby, ptá, a tak jsem se rozhodl to sepsat a natočit do blogu.

Více o samotném zápase a dalších plánech (jo, mluvím o tom zápase podle pravidel K1) se dozvíte na penťáckém youtube kanálu v minirozhovoru se mnou:

Pohodlně se usaďte a jdem na to!

Příprava na zápas

Příprava na zápas neprobíhala jednoduše. K poslednímu prosinci jsem skončil v práci a vyměnil křeslo, laptop a open office za maskáče. Splnil jsem si sen a zároveň svou morální povinnost a nastoupil do Kurzu základní přípravy Aktivní zálohy Armády České republiky ve Vyškově. Šest týdnů výcviku bylo náročných po psychické i fyzické stránce, ale nezažil jsem větší lázně pro svou mysl. Hodně střeleb, taktika, přežití v zasněženém lese a mrznutí na cvičišti. Prostě paráda. Sice vojenská strava má pro sportovce smysl asi jako automat na kondomy ve Vatikánu, ale aspoň fyzickou kondici jsme nezanedbávali – hodně se běhalo, klikovalo, shybovalo. Vše jsem se snažil dělat podle KB5 metodiky, a tak fyzička šla pěkně nahoru a přebytečná kila po vánoční nabíračce zase dolu. Prostě #tobyseMackovilíbilo.

Poslední zápas jsem měl těsně před Vánoci, kdy jsem porazil na galavečeru #Aggrelin v Norimberku Leonarda Stemanna v druhém kole na TKO, rovněž v titulovém zápase, a dostal velký pohár aka přenosný pisoár. Já chci pás, ksakru. Nabídku k dalšímu tituláku v Anglii jsem proto bez rozmýšlení ihned přijal.

Kuřecí mlsoun, nebo jak se to bageta, vydávaná ve vojenské kantýně jako studený oběd, jmenovala, nebyl zrovna to pravé ořechové, ale postupně jsem shodil ze 72 kg na 69 kg, které jsem navážil, když jsem konečně opustil na začátku února bránu kasáren v hodnosti desátníka.

Přes Vánoce se v Pentě hodně změnilo. Proběhlo pár sezení mezi trenéry a zápasníky, řadu věcí jsme si vyjasnili a vytvořili jsme plán pro aktivní zápasníky, jehož součástí je i nově zavedený zápasnický trénink v pátek ráno. Protože vojenský výcvik probíhal od pondělního rána do čtvrtečního odpoledne, tak jsem si v klidu odjel pátky ráno zápasnický trénink, kde projíždíme hodně drilly, spárujeme, lapujeme a takticky se připravujeme na soupeře. Večer jsem si obvykle střihnul MMA wrestling pod vedením Richarda Andrše, v sobotu ráno boxerský trénink v Kutil gymu pod Michalem „Zubem“ Novotným, kde jsme dřeli fyzičku na pytlích a v neděli grapplingový sparring. Snažil jsem se tréninkem vyplnit volné místo mezi výcvikem, co to šlo.

Taky proběhl po delší pauze další MMA sparring CZ, kde Patrik Kincl představil svůj systém pro rozcvičení do zápasu. Dal jsem 7 kol po 5 minutách a byl nadšenej, kolik lidí si udělalo čas a dorazilo tradičně netradičně do Kutil gymu. Jak to vypadalo, se můžete kouknout na krátkém sestřihu z akce:

Jak probíhaly poslední 3 týdny mé přípravy? Na to si počkejte do zítra! Článek budu průběžně aktualizovat, zítra se pověnuji svému tréninkovému rozvrhu během dvou týdnů plnohodnotné a tvrdé přípravy a ve čtvrtek shrnu poslední týden. No a v pátek? V pátek uvidíme.

Každopádně novinky a další aktuální srandy z mé přípravy sleduj na mém:

Facebooku

nebo

Instagramu

 

About Ondřej Skalník

Check Also

Ondřej Skalník: My MMA life | Příprava na Anglii rychle a zběsile

10. února byla má služba vlasti oficiálně ukončena a já mohl rozjet přípravu naplno. Na plnohodnotnou přípravu nebyl ale čas, takže jsem bohužel nevyjel na nějaký tréninkový kemp jako obvykle.

2 comments

  1. Držim pěsti a palce … Tohle přirovnání u mě převážilo v to, že budu tvuj „skalník“ fanoušek – Sice vojenská strava má pro sportovce smysl asi jako automat na kondomy ve Vatikánu.
    Zkus ho rozhodit tím, že Preston nehraje nejvyšší Premier League … Nápad :)!
    Ať vše vyjde maximálně dobře!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *