Čtvrtek , Říjen 1 2020
Domů / Blog / Ondřej Skalník: My MMA life | MMA Sparring CZ pod vedením Michala Novotného okem kamery

Ondřej Skalník: My MMA life | MMA Sparring CZ pod vedením Michala Novotného okem kamery

V sobotu 23. 1. 2016 odpoledne proběhl další díl MMA Sparringu CZ, který jsme spolu s Patrikem Kinclem rozjeli letos na podzim. Naším cílem je, aby se vytvořilo místo ke sparringu pro všechny – nehledě na „svazovou a klubovou příslušnost“, jak se teď s oblibou všude píše.

Každý měsíc si zveme zajímavého trenéra, aby odvedl hodinovou technickou část tréninku a pak se zhruba hodinu spáruje. První dva sparringy odtrénoval Patrik Kincl, který se věnoval nejdříve ground and pound technikám a měsíc na to single-leg takedownům. Prosincový termín měl pak na starosti Viktor Pešta, který se soustředil na techniku kontroly soupeře na pletivu. První trénink v novém roce byl svěřen Michalu „Zubovi“ Novotnému, stand-upovému trenérovi Penta gymu Praha, trenérovi boxu v Kutil gymu a mimo jiné i sekundantovi v boxerském bundesligovém družstvu BC Bigboard Praha.

Musím uznat, že Zub odvedl skvělou práci a pozvedl stand-up Penta gymu, jinak spíše zemařského gymu, na solidní úroveň. Jakožto odchovanec legendárního Ládi Kutila vyznává chytrý box s velkou porcí pohybu, který je podle mého názoru do MMA mnohem lépe přenositelný, než například statický thajský box s důrazem na „dvoják“ a odlehčenou přední nohu.

Trénink začal drily (boxerská baba), během a průpravou na vytáčení boků a zad. Poté jsme projeli základní pohybové drilly na úhyby a řízený sparring, který se soustředil na změny pásma (kombinace úder nahoru-úder dolu, nebo naznačení nahoru-úder dolu). Celý trénink Zub apeloval na to, abychom nechodili se „známými ksichty“ a od nácviku po sparring odjeli trénink s lidmi z jiných gymů, jichž jsem si užil až do alelujá v závěrečných pěti kolech sparringu.

Sparring bývá celkem výživný, ale užitečný, protože se schází výkonnostní špička z celé ČR ve všech váhových kategoriích, ale na každém tréninku se najde i řada začátečníků až mírně pokročilých, pro které je trénink velkou školou a možností vyzkoušet si, jak na tom kdo je. Jsem moc rád, že se schází lidé z obou hlavních svazů (ČSMMA i MMAA) a přišlo si zatrénovat za necelý půlrok sparošů řada šampionů (namátkově Pešta, Kincl, Procházka, Macek, Dvořák, Pokorný), talentů (penťáci Hořejší, Nepraš aka ZBZ, Kuba Kukla, Vávra, poděbradský Melounek Petrášek, Leo Brichta z Hanumanu, hradečtí Lášek, Smetana a spol., nebo brněnský Bery Beránek), ale i legend českého MMA (např. Petr Kníže a Luboš Vrňata). Omlouvám se všem, koho jsem nejmenoval, ale napsal jsem jen namátkou ty, na něž jsem si rychle vzpomněl!

Děkuji všem, kdo na sparringy jezdí a jsou součástí projektu, který slouží k posouvání české scény skrze kvalitní sparring! A na co (a koho) se můžete těšit dál? Máme v hledáčku a v jednání další zajímavá jména pro technickou část tréninku. Koho byste chtěli vidět v Karlíně v únoru Vy?

 

Ondřej „Bubák“ Skalník

Závěrem přidávám krátký videosestřih z tréninku:

About Ondřej Skalník

Check Also

Ondřej Skalník: My MMA life | Příprava na Anglii rychle a zběsile

10. února byla má služba vlasti oficiálně ukončena a já mohl rozjet přípravu naplno. Na plnohodnotnou přípravu nebyl ale čas, takže jsem bohužel nevyjel na nějaký tréninkový kemp jako obvykle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *