Čtvrtek , Duben 18 2024
Domů / Blog / Ondřej Skalník: My MMA life | MMA Sparring CZ pod vedením Michala Novotného okem kamery

Ondřej Skalník: My MMA life | MMA Sparring CZ pod vedením Michala Novotného okem kamery

V sobotu 23. 1. 2016 odpoledne proběhl další díl MMA Sparringu CZ, který jsme spolu s Patrikem Kinclem rozjeli letos na podzim. Naším cílem je, aby se vytvořilo místo ke sparringu pro všechny – nehledě na „svazovou a klubovou příslušnost“, jak se teď s oblibou všude píše.

Každý měsíc si zveme zajímavého trenéra, aby odvedl hodinovou technickou část tréninku a pak se zhruba hodinu spáruje. První dva sparringy odtrénoval Patrik Kincl, který se věnoval nejdříve ground and pound technikám a měsíc na to single-leg takedownům. Prosincový termín měl pak na starosti Viktor Pešta, který se soustředil na techniku kontroly soupeře na pletivu. První trénink v novém roce byl svěřen Michalu „Zubovi“ Novotnému, stand-upovému trenérovi Penta gymu Praha, trenérovi boxu v Kutil gymu a mimo jiné i sekundantovi v boxerském bundesligovém družstvu BC Bigboard Praha.

Musím uznat, že Zub odvedl skvělou práci a pozvedl stand-up Penta gymu, jinak spíše zemařského gymu, na solidní úroveň. Jakožto odchovanec legendárního Ládi Kutila vyznává chytrý box s velkou porcí pohybu, který je podle mého názoru do MMA mnohem lépe přenositelný, než například statický thajský box s důrazem na „dvoják“ a odlehčenou přední nohu.

Trénink začal drily (boxerská baba), během a průpravou na vytáčení boků a zad. Poté jsme projeli základní pohybové drilly na úhyby a řízený sparring, který se soustředil na změny pásma (kombinace úder nahoru-úder dolu, nebo naznačení nahoru-úder dolu). Celý trénink Zub apeloval na to, abychom nechodili se „známými ksichty“ a od nácviku po sparring odjeli trénink s lidmi z jiných gymů, jichž jsem si užil až do alelujá v závěrečných pěti kolech sparringu.

Sparring bývá celkem výživný, ale užitečný, protože se schází výkonnostní špička z celé ČR ve všech váhových kategoriích, ale na každém tréninku se najde i řada začátečníků až mírně pokročilých, pro které je trénink velkou školou a možností vyzkoušet si, jak na tom kdo je. Jsem moc rád, že se schází lidé z obou hlavních svazů (ČSMMA i MMAA) a přišlo si zatrénovat za necelý půlrok sparošů řada šampionů (namátkově Pešta, Kincl, Procházka, Macek, Dvořák, Pokorný), talentů (penťáci Hořejší, Nepraš aka ZBZ, Kuba Kukla, Vávra, poděbradský Melounek Petrášek, Leo Brichta z Hanumanu, hradečtí Lášek, Smetana a spol., nebo brněnský Bery Beránek), ale i legend českého MMA (např. Petr Kníže a Luboš Vrňata). Omlouvám se všem, koho jsem nejmenoval, ale napsal jsem jen namátkou ty, na něž jsem si rychle vzpomněl!

Děkuji všem, kdo na sparringy jezdí a jsou součástí projektu, který slouží k posouvání české scény skrze kvalitní sparring! A na co (a koho) se můžete těšit dál? Máme v hledáčku a v jednání další zajímavá jména pro technickou část tréninku. Koho byste chtěli vidět v Karlíně v únoru Vy?

 

Ondřej „Bubák“ Skalník

Závěrem přidávám krátký videosestřih z tréninku:

About Ondřej Skalník

Check Also

Ondřej Skalník: My MMA life | Příprava na Anglii rychle a zběsile

10. února byla má služba vlasti oficiálně ukončena a já mohl rozjet přípravu naplno. Na plnohodnotnou přípravu nebyl ale čas, takže jsem bohužel nevyjel na nějaký tréninkový kemp jako obvykle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *